سلامتی و بهداشت (13)

 هفت ماده غذایی که رگها را مسدود می کنند

 مَغْز یکی از حسّاس‌ترین و پیچیده‌ترین اعضای بدن در همه مهره داران و بیشتر بی‌مهرگان است که در برخی گونه‌ها ۲ درصد از وزن بدن جان‌دار را تشکیل می‌دهد. در انسان تا بیش از ۳۰ درصد کالری (انرژی) روزانه را مصرف می‌کند و بیشتر انرژی خود را از کربوهیدرات‌ها (گلوکز خون) جذب می‌کند و این سوخت را سریع می‌سوزاند حتّی زمانیکه شخص در خواب است، مغز بیشتر از هر عضوی از بدن اکسیژن مصرف می‌کند. به نارسایی مغزی اسکم مغزی می‌گویند.

 کربوهیدرات‌ها (هیدرات‌های کربن یا مواد قندی) هیدرات‌های کربن از اتم‌های کربن، هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده‌اند. کربوهیدرات‌ها در بدن بیشتر به عنوان مولکول‌های ذخیره‌کننده انرژی عمل می‌کنند، اما کاربردهای ساختاری و نقش در انتقال پیام و... نیز دارند.

در تصویر اینفوگرافیک زیر ، خواهید دید که نور خورشید ، می تواند چه بلایی سر چشمان شما بیاورد .

 

چای سبز ، نوعی چای است که از جوانه‌ها و گلبرگهای تازه گیاه چای به دست می‌آید.در تصویر اینفوگرافیک زیر ، با خواص چای سبز آشنا خواهید شد .

 

آیا میدانید روبان‌های رنگی هر کدام نماد چه بیماری هستند...
روبان‌های رنگی بیماری ها را تحت عنوان روبان های هشداردهنده یا یادآوری‌کننده می نامند، زیرا ما با دیدن آنها یاد یک بیماری خاص می افتیم. رایج‌ترین کاربرد این روبان‌های رنگی «آگاهی دادن درباره سلامت» است.

 

در تصویر اینفوگرافیک زیر ، درصد سرطان های شایع میان زنان و مردان در سراسر جهان را خواهید دید .

مطالعه ادامه مطلب تنها برای اعضا امکان پذیر می باشد.

در تصویر اینفوگرافیک زیر ، مقایسه ای جالب میان آب و نوشابه را خواهید دید .

 

 

در تصویر اینفوگرافیک زیر ، با انواع اختلالات خون و مشکلات حاصل از آن آشنا خواهید شد .

 

1 - مقدمه

هوا يكي از پنج عنصر ضروري (هوا، آب، غذا، گرما و نور)براي ادامه حيات انسان است. هر فرد روزانه نزديك 22000بار تنفس مي‌كند و تقريباْ به 15 كيلوگرم هوا در روز نياز دارد. معمولاْ انسان مي‌تواند به مدت 5 هفته بدون غذا و مدت 5 روز بدون آب زنده بماند، اما نمي‌تواند بدون هوا حتي 5 دقيقه زنده بماند. با توجه به گسترش شهرها و افزايش منابع آلاينده‌هاي هوا، هواي اغلب شهرهاي بزرگ و صنعتي آلوده مي‌باشد و با توجه به خطراتي كه اين آلودگي براي سلامت افراد ساكن در مناطق آلوده دارد شناخت و آگاهي نسبت به جوانب مختلف اين مساْله از اهميت بسزائي برخوردار مي باشد و تنها با آگاهي و شناخت از اين مساْله امكان جلوگيري يا كاهش خطرات آن وجود دارد.


تایید
logo-samandehi