کارآفرینی (7)

مقایسه دو کارآفرین خود بزرگ بین ودارای اعتماد به نفس

  کارآفرین سریالی ، کارآفرینانی هستند که همواره ایده های جدیدی ارایه کرده و مسوولیت آن را به دیگر افراد سپرده و به دنبال موضوعات جدید می روند .

 

در تصویر اینفوگرافیک زیر ، کارآفرینان موفقی هستند که از دانشگاه اخراج شده و فاقد مدرک آکادمیک می باشند .

یکی از مهمترین پدیده های دنیای معاصر در بخش خدمات عمومی را میتوان ایجاد الگوهای زنجیره ای کسب و کار یا به عبارتی صنعت Franchise دانست. امروزه تعداد فروشگاه های زنجیره ای در هر زمینه کاری با تعداد فروشگاه های منفرد رقابت میکند و در بعضی زمینه ها همچون رستوران ها، سهم قابل توجهی از بازار در اختیار رستوران های زنجیره ای است.

واقعیات امروز خبراز استقبال عمومی از برندهای زنجیره ای و Franchise ها هم در بحث سرمایه گذاری و هم استفاده از خدمات میدهد.

 

بيل گيتس ثروتمندترين مرد جهان است که 11 سال متوالي برنده اين عنوان بوده و دارايي او در حدود 51 ميليارد دلار تخمين زده مي شود. گيتس در سن 43 سالگي ثروتمندترين مرد جهان بود. او از سن 20 سالگي تاکنون رئيس شرکت مايکروسافت بوده است که ارزش آن چيزي در حدود 50 بيليون دلار است. گيتس با دگرگوني مايكروسافت و تبديل آن به يك بازيگر مهم در صنعت كامپيوتر و استفاده از جايگاه برتر جديد براي ايجاد بستري جهت رشد خيلي زياد در برنامه‌هاي كاربردي فكر خود را به منصه ظهور گذاشت. گيتس از همان ابتدا و خيلي زود دريافت كه اگر بخواهد فكرش را به نتيجه برساند، لازم و ضروري است كه يك استاندارد صنعتي ايجاد شود. او همچنين مي‌دانست كه اگر هركسي زودتر و قبل از همه‌ به آنجا برسد فرصت و شانس مهم‌تري براي داشتن قدرت در صنعت كامپيوتر خواهد داشت.
ثروت گيتس به اندازه اي است که خارج از درک ما است و اين خود هم مايه رشک ما است و هم کنجکاوي ما را بر مي انگيزاند.

تایید
logo-samandehi