شنبه, 19 تیر 1395 ساعت 22:08

اخبار

خبر

 • رمزگشایی از پروژه صهیونیست‌ها علیه ایران

  دنیای اقتصاد:اختتامیه ششمین دوره کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین روز گذشته با سخنرانی حسن روحانی رئیس‌جمهوری برگزار شد. رئیس‌جمهوری انتفاضه را مظهر مقاومت و مقاومت را مظهر «وجدان انسانی» دانست و از کشورهای اسلامی به‌ویژه همسایگان خواست تا یک بار و برای همیشه به جنگ و برادرکشی «نه» بگویند و همه توان خود را صرف حل مساله فلسطین به‌عنوان مساله اصلی دنیای اسلام کنند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، روحانی افزود: فلسطین مشکل یک قوم یا یک ملت نیست، بلکه از یک‌سو نشانه ظلم و ستم و نادیده گرفتن حقوق بین‌الملل و ناکارآمد بودن سازمان‌های بین‌المللی است و از سوی دیگر نماد تلاش‌های مجاهدانه و مستمر یک ملت برای احقاق حقوق خود در کنار سرشکستگی جامعه جهانی و شرمساری برخی کشورهای اسلامی است.

 • صدور مجوز انتشار اوراق مشارکت از سوی دستگاه‌های غیراقتصادی

  دنیای اقتصاد:نمایندگان مجلس در جلسه علنی دیروز ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه سال 96 کل کشور را در دستور کار داشتند و در اقدامی، با تصویب بند الف تبصره 5 به دولت مجوز انتشار اوراق مشارکت تا سقف صد هزار میلیارد ریال در سال آینده را دادند.بر اساس این بند، به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم و وزارت بهداشت و همچنین شرکت‌های دولتی وابسته به وزارت نیرو، نفت، راه و شهرسازی، ورزش و جوانان، دفاع، ارتباطات و فناوری اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، بهداشت، درمان و علوم و تحقیقات و همچنین سازمان انرژی اتمی و میراث فرهنگی و صنایع گردشگری اجازه داده شد تا با رعایت قانون نحوه انتشار اوراق مشارکت یا قانون بازار اوراق بهادار تا ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت ریالی یا صکوک منتشر کنند و تضمین بازپرداخت اصل و سود نیز با خود آنها خواهد بود.

 • محسنی‌اژه‌ای: حکم اعدام بابک زنجانی نقض نمی‌شود

  دنیای اقتصاد:معاون اول قوه قضائیه با رد تغییر حکم اعدام بابک زنجانی گفت: درصورت همکاری وی شاید ارفاق‌هایی برای او در نظر گرفته شود، اما حکم اعدام تغییر نمی‌کند.بعه گزارش «ایرنا» غلامحسین محسنی‌اژه‌ای روز گذشته در همایش مرکز امور وکلای قوه قضائیه در جمع خبرنگاران افزود: اگر وی از روز اول همکاری لازم را می‌داشت حتما تخفیفاتی به او داده می‌شد؛ ارفاق‌های قانون لزوما تغییر حکم اعدام او نیست.

 • رئیس‌جمهوری امروز به خوزستان می‌رود

  دنیای اقتصاد:معاون اجرایی رئیس‌جمهوری گفت: حسن روحانی امروز به استان خوزستان سفر می‌کند و از نزدیک در جریان اقدامات صورت گرفته برای مقابله با ریزگردها قرار می‌گیرد.محمد شریعتمداری روز گذشته پس از پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: به‌دنبال حادثه ریزگردها در منطقه خوزستان که البته مسبوق به سابقه است، اما این دفعه با شدت بیشتری اتفاق افتاد و برخی از فعالیت‌های جاری در حوزه انتقال برق و آب با مشکلاتی مواجه شد، دولت یکسری عملیات متراکم را در استان سامان داد.

 • احمد منتظری بازداشت شد

  ایرنا:دادگاه ویژه روحانیت اعلام کرد براساس رای دادگاه تجدیدنظر، احمد منتظری (فرزند آیت‌الله منتظری) به 6 سال حبس قطعی محکوم و این حکم روز چهارشنبه اجرا شد.به گزارش «ایرنا» متن اطلاعیه دادسرای ویژه روحانیت که روز چهارشنبه منتشر شد، به شرح زیر است: «در پی اقدامات آقای احمد منتظری مبنی‌بر تضعیف مبانی نظام مقدّس جمهوری اسلامی و اهانت، افترا و دروغ‌پردازی‌های متعدد وی نسبت به معمار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی قدس‌سره‌الشریف و یادگار عزیز ایشان و همچنین تطهیر و حمایت از منافقین کوردل و تروریست و همنوایی با استکبار جهانی، نامبرده در دادگاه بدوی محاکمه که متعاقب اعتراض به رای صادره، دادگاه تجدیدنظر (متشکل از قضات عالی‌رتبه دیوانعالی کشور شاغل در دادگاه ویژه روحانیت) با حضور ایشان تشکیل و به 6 سال حبس قطعی محکوم شده است؛ محکومیت وی در تاریخ 4 اسفند 1395 اجرا شد.»

 • مدیر دوتابعیتی نداریم

  دنیای اقتصاد:پاسخ‌های وزارت اطلاعات و قوه‌قضائیه به یکدیگر درباره مسوولان دوتابعیتی ادامه دارد. در تازه‌ترین واکنش‌ها، دیروز سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد که مدیر دوتابعیتی نداریم. وزیر اطلاعات این موضوع را پس از آن مطرح کرد که خبرنگاری در حاشیه جلسه روز چهارشنبه دولت، با اشاره به اظهارات صبح دیروز غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه‌قضائیه مبنی‌بر اینکه «چرا وزارت اطلاعات از مدیران دوتابعیتی خبر ندارد»، مطرح کرد. علوی در پاسخ به این پرسش تاکید کرد: «اینکه اطلاع نداشته باشیم جرم نیست. احتمال می‌دهیم که این مدیران وجود ندارند که از آنها اطلاعی نداریم.» وزیر اطلاعات با بیان اینکه کسی به ما مدیران دوتابعیتی را اعلام نکرده است، گفت: «اعلام عمومی این مساله در حالی که مصادیق آنچنانی ندارد، درست نیست.»

 • انتخاب اعضای هیات‌مدیره انجمن مدیرمسوولان روزنامه‌های غیر‌دولتی

  دنیای اقتصاد:انتخابات هیات‌مدیره انجمن مدیرمسوولان روزنامه‌های غیر‌دولتی برگزار و اعضای اصلی و علی‌البدل آن مشخص شدند. این انتخابات با حضور 50 عضو از 57 عضو انجمن روزنامه‌های غیر‌دولتی برگزار شد. براساس انتخابات یادشده، مصطفی کواکبیان مدیرمسوول مردمسالاری، محمد علی وکیلی مدیرمسوول ابتکار، نعمت‌الله شهبازی مدیرمسوول گل، علیرضا بختیاری مدیرمسوول «دنیای اقتصاد»، منصور مظفری مدیرمسوول آفتاب یزد، الیاس حضرتی مدیرمسوول اعتماد و محمدرضا سعدی مدیرمسوول جهان صنعت به‌عنوان اعضای جدید هیات‌مدیره انجمن روزنامه‌های غیر‌دولتی انتخاب شدند. همچنین علی صالح آبادی، محمدرضا محمدیوسفی و اسرافیل عبادتی به‌عنوان اعضای منتخب علی‌البدل این هیات‌مدیره برگزیده شدند. ازسوی دیگر در انتخابات دیروز، اصغر نعمتی و سیداصغر ملا سعیدی به‌عنوان بازرسان اصلی و شمسی پورمحمدی به‌عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شدند.

 • نگرانی اصولگرایان از کاندیداتوری جلیلی

  دنیای اقتصاد:اصولگرایان این روزها نگرانند. نگران از ائتلاف آینده‌شان بر سر رسیدن به یک نامزد برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری و رقابت با حسن روحانی کاندیدای اعتدالگرایان و اصلاح‌طلبان. آنها از دو سو نگرانند. اولین و بزرگ‌ترین عامل نگرانی آنها حضور سعید جلیلی، دبیر شورای‌عالی امنیت ملی سابق در عرصه رقابت‌های انتخاباتی است. آنچه موجب این نگرانی شده، تن ندادن او به‌نظر بزرگان این جریان مبنی‌بر عدم حضور در انتخابات و تک روی‌های اوست. او در شرایطی اصرار به حضور در انتخابات به‌صورت منفرد گرفته است که تقریبا همه گروه‌های اصولگرا به‌نوعی زیر چتر جبهه مردمی انقلاب اسلامی قرار گرفته‌اند و قرار است کاندیداهای خود را به این جبهه معرفی کنند تا در نهایت از بین آنها به یک کاندیدای نهایی برسند. اما سعید جلیلی تاکنون زیر بار این فرمول نرفته است. روز سه‌شنبه مرضیه وحید دستجردی، سخنگوی جبهه مردمی انقلاب (جمنا) در یک نشست خبری ضمن تایید غیرمستقیم کاندیداتوری سعید جلیلی در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری اعلام کرد که رئیس سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و کاندیدای انتخابات گذشته حاضر به همکاری با اصولگرایان در جهت دستیابی به وحدت نشده است.

خواندن 194 دفعه

ثبت نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تایید
logo-samandehi