ادیان و سنن (4)

شنبه, 01 خرداد 1395 ساعت 23:28

تسبیحات حضرت زهرا (س)

 تسبیحات فاطمه زهرا ذکری است که مسلمانان معمولاً پس از هریک از نمازهای یومیه می‌گویند و برای شمارش آن از تسبیح استفاده می شود. باور بر این است که این ذکرها توسط حضرت محمد (ص) به دخترش فاطمه (س) یاد داده شدند.

دوشنبه, 27 ارديبهشت 1395 ساعت 22:08

زندگینامه امام زمان (عج)

آخرین امام شیعیان در پانزدهم ماه شعبان 255 ق، علی رغم مراقبت های ویژه مأموران حکومت عباسی، در خانه امام عسکری علیه السلام چشم به جهان گشودند. تولد مخفیانه آن حضرت بی شباهت به تولد حضرت موسی علیه السلام و حضرت ابراهیم خلیل علیه السلام نیست.

چهارشنبه, 22 ارديبهشت 1395 ساعت 21:20

آیت الکرسی

 این آیه شریف نزد پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع)دارای اهمیت خاصّی بوده، و با مراجعه به شمار زیادی از روایات، در باب فضیلت و ثواب قرائت آیه مذکور، می توان به جایگاه و ارزش آن پی برد.

 خداوند در یک حدیث قدسی می فرماید : این آیه با عظمت و پر خیر و برکت را به بندگانم هدیه می کنم.

پنج شنبه, 12 فروردين 1395 ساعت 23:17

دعای فرج

 دعای فرج، دعایی است که با عبارت «إلهی عَظُمَ البَلاء» آغاز می‌شود و شیعیان آن را برای رهایی از گرفتاری‌ها می‌خوانند. این دعا در مفاتیح الجنان به نقل از کتاب بلدالامین کفعمی نقل شده . گفته‌اند که این دعا تعلیم امام زمان به محمد بن احمد بن ابی‌لیث در خواب بوده که از ترس کشته‌شدن به کاظمین پناهنده شده بود. نزد شیعیان، دعای «أللهمَّ کُن لِولیکَ الحجة بنِ الحَسن» که دعایی برای سلامت امام زمان (ع) است نیز به دعای فرج مشهور است.

 

تایید
logo-samandehi