دانستنی ها (10)

 در دنیای مدرن امروزی که ارز دیجیتالی و مجازی رایج شده است، شاید بسیاری از ما هنوز اهمیت استفاده از بیت‌کوین و حتی چگونگی کارکرد آن را به خوبی ندانیم.

 عجیب ترین رکوردهایی که در کتاب گینس ثبت شده اند

 پیشاپیش ، عذرخواهی ما را ، از بیان این موضوع خاص بپذیرید. بهر حال انسان نسبت به هر چیز دانش داشته باشد مفید فایده خواهد بود. حقایق علمی در مورد مدفوع!

 یکی از تئو ریهای جالب در زمینه تیپهای شخصیتی ،تئوری انیاگرام است که هنوز در ایران در بین روانشناسان متخصص و اساتیددانشگاه، چندان شناخته شده نیست. تئوری انیاگرام یا تیپ های نه گانه (دز شکل فعلی آن) در واقع ترکیبی از عرفان شرقی و روانشناسی مدرن است .هدف جورجیوف از تحقیق در این زمینه شناخت ابعاد شخصیت انسان و ارائه راهکار برای رشد و خود آگاهی بیشتر انسان بوده است .زیرا جورجیوف بر این باور بود که تا انسان خود را به درستی نشناسد، قادر به کمک به خود و نیز کمک به دیگران نخواهد بود. او انسانها را به نه تیپ شخصیتی تقسیم می کند که هر تیپ دارای نقاط قوت و ضعف خاص خود می باشد .

 منظور از «تبدیل وبلاگ به وب سایت» یعنی ثبت یک دامنه اختصاصی و اتصال آن به وبلاگ است. به همین راحتی!. معمولاً بیشتر وبلاگ‌نویسان کارشون را با سرویس‌های وبلاگ‌نویسی رایگان شروع می کنند. این سرویس‌ها یک فضای هاست رایگان، یک محیط ویرایش‌گر برای نوشتن مطالب وبلاگ، و یک نام وبلاگ در اختیار کاربر می‌گذارند.

 
شاید دانستن این موضوع که نویسندگان بزرگ ، آثار خود را در جه شرایط و با چه عادت هایی می نوشتند ، از جمله مواردی باشد که کمتر به آن توجه کرده ایم ، اما با خواندن مطلب زیر ، خواهید دید که خیلی از مکان ها که فکرش را نمی کنیم ، می تواند الهام بخش  آثاری بزرگ و محل کار نویسندگانی بزرگ باشد .

تایید
logo-samandehi